مهاجرت به اتریش

نکته ۴: برای تمدید اقامت کارمندی” به شما پیشنهاد میگردد ۳.۵ ماه قبل از اتمام اقامت یکساله تان با قرارداد جدید کارمندی ولی با درج حقوق بالا برای شما به مدت ۲ ماه مالیات بالا حدود ماهی ۶۰۰ لاری پرداخت نمایید و سپس ۱.۵ ماه مانده به اتمام اقامت ( پس از دو ماه پرداخت مالیات بالا )، درخواست تمدید اقامت دهید و یا از طریق ثبت شرکت و یا خرید آپارتمان تمدید نمایید.

اقدامان مقتضی هم وضعیت چندان بهتری نداشت برای همین تصمیم گرفتیم که برای یک بار هم که شده به یک پیست اسکی برویم و حتی اگر شده سوار بر لاستیک و کیسه پلاستیکی به سمت پایین قل بخوریم تا لااقل اگر در یک مکانی صحبتی از اسکی شد ما هم حرفی برای گفتن داشته باشم.

با توجه به اینکه با چه مدرک تحصیلی و سوابق کاری مرتبط یا غیرمرتبط و اینکه در چه شرکت یا سازمانی با چه اندازه ای مشغول بکار می شوید یا هستید و همچنین بسته به شهر محل زندگی تان در آلمان، سطح درآمد و حقوق تان می تواند بسیار متغیر باشد اما بطور متوسط سطح درآمد متوسط سالانه برای مشاغل تخصصی و مشاغلی که مستقیما در ارتباط با مدرک تحصیلی تان است می تواند از ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ یورو در سال (درآمدناخالص پیش از کسورات)متغیر باشد.

پس از این که یک زن دانمارکی شغلی با مزایای وسوسه کننده را پیشنهاد داده بود، هزاران درخواست از سراسر جهان به سوی او سرازیر شد. بنا به گزارش «تلگراف بریتانیا» دست کم سه هزار تن خود را برای شغلی که به آن «مربی گربه ها» گفته می شود آماده کردند. البته در طول مدت اقامت با این نوع ویزا در ترکیه شهروندان ایرانی مجاز به فعالیت‌هایی مانند تحصیل، کار یا تجارت در این کشور نبوده و در پایان مدت اقامت ملزم به ترک خاک این کشور یا تمدید مدت اقامت هستند، زیرا در صورت اقامت بیش از حد مجاز با متخلفان به صورت قانونی برخورد می‌شود.

شهریه در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی یا انگلیسی بین ۳۸۵ تا ۷۵۰ یورو در هر ترم است که با احتساب هزینه خوراک و پوشاک که ماهیانه بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو آب می خورد و اجاره خوابگاه بسته که ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه در بردارد و هرینه خرید کتب مورد نیاز که بطور متوسط 15 یورو در ماه است.

دولت اسپانیا با برخی کشورها مانند شیلی ، بولیوی ، اکوادور ، کاستاریکا ، گواتمالا ، نیکاراگوئه ، پاراگوئه ، پرو ، جمهوری دو مینکین ، آرژانتین و هندوراس معاهده ای تنظیم نموده که چنانچه اتباع این کشورها در اسپانیا اقامت نمایند و تابعیت اسپانیا را کسب نمایند نیازی به از دست دادن تابعیت اصلی خود نیستند همچنین در مورد اتباع اسپانیا نیز که قصد تحصیل تابعیت یکی از این کشورها را داشته باشند نیازی به ترک تابعیت اسپانیا ندارند.

پس از حضور در مصاحبه شغلی در محل مدرسه یا موسسه مورد نظر و گفتگو با مدیرگروه در مورد سابقه کار، مهارتها و غیره، از شما درخواست خواهد شد که مدارک خود را که در بخش­ های قبل اشاره شد، جهت ارسال و تایید رسمی به اداره وزارت آموزش عالی ترکیه (YÖK) در اختیار موسسه یا مدرسه قرار دهید.

سرزمین اسپانیا با ۵۰۴٬۰۳۰ کیلومتر مربع مساحت، ۵۱امین کشور پهناور جهان و دومین کشور بزرگ اروپای غربی بعد از فرانسه است که شامل قسمت اعظم شبه‌جزیره ایبری، جزایر بالئارس، جزایر قناری، شهرهای سبته (Ceuta) و ملیله در شمال قارهٔ آفریقا و برخی جزایر دیگر واقع در مقابل سواحل این قاره و خود شبه‌جزیره‌است.

Title Loaded From File